Projekty i Produkty

Projekty i Produkty Wydrukuj

Projekty społeczne o charakterze innowacyjnym i/lub realizowane we współpracy ponadnarodowej aktualnie są finansowane w Polsce z wykorzystaniem funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Program realizowany jest w latach 2007–2013 oraz obejmuje 4 obszary tematyczne: zatrudnienie i integrację społeczną; edukację i szkolnictwo wyższe; adaptacyjność; dobre rządzenie.

Poprzednikiem PO KL w obszarze kreowania innowacyjnych rozwiązań społecznych był realizowany od 2001 roku Program Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Celem tego programu było testowanie oraz wdrażanie nowych sposobów zwalczania wszelkich form dyskryminacji i nierówności na rynku pracy.

W tym miejscu mają Państwo możliwość zapoznania się z rozwiązaniami innowacyjnymi wypracowanymi w ramach obydwu ww. inicjatyw – PO KL i PIW EQUAL.

Jednocześnie możliwe jest przesłanie kopii produktu na nośniku optycznym (CD/DVD). Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie informacji drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Krajowa Instytucja Wspomagająca nieodpłatnie prześle kopię produktu na wskazany adres.