Współpraca Ponadnarodowa

20 marca 2013

Belgijski projektodawca poszukuje partnerów zagranicznych do współpracy (XENARJO) Wydrukuj

Projekt flandryjskiej organizacji XENARJO ma na celu opracowanie specjalnego modelu szkoleniowego, który może być efektywnie używany przez działy HR przedsiębiorstw dla swoich pracowników 50 +, którzy znajdują się w niebezpieczeństwie z powodu reorganizacji lub innych przyczyn. Projekt pt. "Time4YourTalent: Talent quest for 50+ in enterprises with difficulties" skierowany jest do osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach, w szczególności do grupy 50+.

Projekt flandryjskiej organizacji XENARJO ma na celu opracowanie specjalnego modelu szkoleniowego, który może być efektywnie używany przez działy HR przedsiębiorstw dla swoich pracowników 50+, którzy znajdują się w niebezpieczeństwie z powodu reorganizacji lub innych przyczyn. Projekt pt. “Time4YourTalent: Talent quest for 50+ in enterprises with difficulties" skierowany jest do osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach, w szczególności do grupy 50+.

Planowane działania w ramach współpracy ponadnarodowej obejmują m.in. badania dotyczące istniejących narzędzi w innych krajach UE i najlepszych praktyk, pomoc we wzajemnym rozwoju opisanych powyżej narzędzi, testowanie opracowanych instrumentów w różnych konfiguracjach, sektorach oraz grupach docelowych, wymiana praktyk i wyników różnych testów, rozpowszechnianie narzędzi usług HR spółek oraz wizyty studyjne.

Oczekiwane efekty współpracy ponadnarodowej to: szybkie „przeskanowanie” talentów wśród menadżerów HR w przedsiębiorstwie, jak i również na poziomie indywidualnym, scenariusz lub przewodnik (off i on-line) do zarządzania talentami w przedsiębiorstwie i na poziomie indywidualnym, wypracowane narzędzia komunikacji w celu rozpowszechniania i mainstreamingu opracowanych narzędzi.

Bezpośrednimi beneficjentami projektu będzie grupa docelowa pracowników 50+. Realizacja projektu i w jego ramach współpracy ponadnarodowej planowana jest w okresie od sierpnia i potrwa 24 miesiące.

Dokładniejsze informacje znajdują się w załączonej fiszce projektowej oraz w bazie "Fishing Pool".

W sprawie szczegółów związanych ze współpracą w ww. projekcie, prosimy o kontakt bezpośrednio z realizatorem przedsięwzięcia z Belgii, wskazanym w fiszce projektowej: Antonio Georgopalis, +32 497 59 34 00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , www.syntravlaanderen.be.

W przypadku pytań, wątpliwości dotyczących problematyki współpracy ponadnarodowej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, prosimy o kontakt z Krajową Instytucją Wspomagającą - Centrum Projektów Europejskich (Zespół ds. projektów współpracy ponadnarodowej KIW: Katarzyna Tyczko, tel. 22 378 31 59, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Maciej Jamrozik, tel. 22 378 31 62, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Beata Rybicka-Dominiak, tel. 22 378 31 68, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Magdalena Karczewska, tel. 22 378 31 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Instytucje zainteresowane współpracą z powyższym projektodawcą zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z belgijską instytucją oraz wypełnienia analogicznej fiszki projektowej w celu usprawnienia procesu nawiązania kontaktu (formularz fiszki w załączeniu). Wypełnioną fiszkę projektową można również zamieścić samodzielnie w bazie „Fishing Pool”) lub przesłać do KIW CPE. Zostanie ona także upowszechniona w innych krajach UE za pośrednictwem Ponadnarodowych Punktów Kontaktowych EFS.

docProject Fiche